Muzyczna medytacja na żywo – Live music meditation

Zapraszamy do wspólnej medytacji zwanej kirtanem. Jest to oparta na starożytnej tradycji, najbardziej znacząca i polecana dla współczesnych czasów metoda medytacji.

Medytacja z mantrą – jakie odniesiesz korzyści:

  • oczyszcza serce i umysł z negatywnych emocji,
  • wypełnia pozytywnymi wibracjami,
  • uspokaja,
  • relaksuje
  • jest najbardziej istotnym elementem rozwoju duchowego.

Nie polegasz tu jedynie na ułomnej sile skupienia Twojego umysłu. A raczej na mocy transcendentalnych dźwięków przekazywanych od pokoleń w linii sukcesji mistrzów duchowych i uczniów, zwanej sampradaya.

Jest to medytacja dynamiczna. Polega na słuchaniu i wspólnym śpiewaniu mantr. Wygląda to tak, że najpierw osoba prowadząca medytację śpiewa mantry, a Ty w tym czasie słuchasz, starając się koncentrować na dźwięku mantr. Następnie Ty i osoby biorące udział w kirtanie śpiewacie, a osoba prowadząca słucha. I tak na zmianę. To jest naprawdę łatwe!

Starożytne teksty prostych mantr (bez problemu nauczysz się ich w trakcie zajęć) śpiewane są przy akompaniamencie dawnych i współczesnych instrumentów oraz różnych aranżacji muzycznych.

Nie musisz mieć żadnego dodatkowego przygotowania, ani też zdolności muzycznych, nie o to tutaj chodzi. Koncentrujesz się na mantrach, nie na muzyce. Nie musisz wcześniej brać udziału w innych zajęciach z medytacji. Na każdym spotkaniu przedstawiamy krótki wstęp dotyczący tej techniki.

Każdy może wziąć udział w tej prostej, a zarazem przyjemnej medytacji. Przyjdź, zrelaksuj się i pozbądź się stresu. Zapraszamy! Wstęp wolny.

KIEDY i GDZIE:

Zajęcia regularne 2024r:
Czwartki – godz. 18:00-19:00
Niedziele – godz. 16:00-17:00 UWAGA!!!! W czerwcu nie będzie zajęć w niedz. 9 i 16.06 oraz czw 13.06.
Sala Studia Dźwięku Jogi, ul. Starowiślna 20/5

Uwagi:
– Nie trzeba mieć wcześniejszego przygotowania dot. medytacji.
– Na zajęcia nie trzeba wcześniej się zapisywać, wystarczy przyjść w dowolnym wybranym terminie.
– Dobrze jest mieć skarpety. Przed wejściem do sali medytacyjnej zdejmujemy buty.
Zajęcia są bezpłatne, prowadzone na zasadzie wolontariatu. Medytacja jest darem serca dla innych i w ten właśnie sposób przekazywana jest od niepamiętnych czasów. Jeśli chciałbyś pomóc w utrzymaniu tego wartościowego miejsca, gdzie każdy może przyjść i nieodpłatnie nauczyć się medytacji, zachęcamy Cię gorąco do wspomożenia nas dowolną kwotą. Możesz przekazać ją podczas zajęć lub wpłacić na nr konta podany w zakładce Stowarzyszenie.

KONTAKT:
info@medytacjakrakow.pl
tel. 575 432 607 (Joanna)


Wypełnij ankietę, która pomoże nam rozwijać stronę.