JEŻELI PO RAZ PIERWSZY WYBIERASZ SIĘ DO NAS NA ZAJĘCIA, ZAPOZNAJ SIĘ Z NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYMI PYTANIAMI, UŁATWIĄ CI ONE UDZIAŁ W SPOTKANIACH.
1. Czy trzeba mieć specjalny strój na spotkania?
Zajęcia medytacji – nie musisz mieć specjalnego stroju. Przychodząc na zajęcia załóż takie ubranie, abyś mógł/mogła swobodnie usiąść po turecku.
Zajęcia z relaksacją – załóż takie ubranie, abyś mógł/mogła swobodnie położyć się na macie.
W naszym studiu nie ma szatni, przyjdź już odpowiednio ubrany/a.
Weź skarpety – do sali zajęciowej wchodzimy bez obuwia. W porze letniej również prosimy o zakładanie skarpet ze względów higienicznych.
2. Czy na zajęcia mam przynieść matę/poduszki/koc itp ?
W czasie medytacji siedzimy na poduszkach lub „siedzidełkach” które są dostępne na miejscu. Mata/Karimata przydaje się jedynie w trakcie zajęć z relaksacją (poniedziałkowe „Relaks i medytacja” oraz „Odstresuj się!”). Jeśli masz swoją matę – zalecamy by ją wtedy zabrać. Jeśli jej nie masz, możesz skorzystać z ograniczonej puli dostępnych na miejscu.
3. Czy muszę się zapisywać na zajęcia?
Zapisy obowiązują na wybrane zajęcia – informacja o zapisach podana jest w opisie danego spotkania. Jeśli nie jest nic wspomniane o zapisach, oznacza to, że nie obowiązują.
4. Jakie są opłaty za spotkania?
Większość zajęć w tym momencie prowadzimy nieodpłatnie na zasadzie wolontariatu. Opłaty nie są warunkiem uczestnictwa (poza zajęciami, gdzie jest wyraźnie zaznaczone, że zajęcia są odpłatne), aczkolwiek będzie nam dużo łatwiej prowadzić działalność, jeśli zechcesz dorzucić swój przysłowiowy grosz. Ułatwi nam to utrzymanie Studia oraz zakup materiałów, z których korzystacie podczas zajęć. Możesz wesprzeć nas dobrowolną kwotą darowizny przekazaną podczas zajęć lub wpłaconą na konto BNP PARIBAS BANK, nr rach.: 70 1750 0012 0000 0000 4106 3211, tytuł wpłaty „Darowizna na cele statutowe”. Za wszystkie datki serdecznie dziękujemy! Bez nich istnienie tego miejsca nie byłoby możliwe!
5. Jakiej medytacji uczycie?
Na naszych warsztatach nauczysz się medytacji z mantrą przekazywanej w starożytnej linii mistrzów i uczniów zwanej Brahma Sampradaya.
Uczymy 3 technik medytacji:
– Pranayama z mantrą Gauranga – to technika oddechowa, w której łączymy technikę oddechową z medytacją z mantrą.
– Japa joga – medytacja na koralach medytacyjnych.
– Kirtan – interaktywna technika medytacji, polegająca na słuchaniu i powtarzaniu mantr w śpiewie. Kiedy osoba prowadząca medytację śpiewa mantry, pozostali słuchają. Następnie prowadzący słucha, a reszta osób śpiewa. Nie jest ważne czy umiesz śpiewać czy nie :), istotne jest to, by skoncentrować się na dźwięku mantr.
Są to proste i przyjemne techniki medytacji odpowiednie dla każdego, nie ma tu przeciwwskazań.
6. Jestem trochę zaziębiony. Czy mogę przyjść na zajęcia? Jeśli nie czujesz się dobrze lub masz jakiekolwiek objawy choroby/przeziębienia/itp – prosimy zostań w domu i nie przychodź na zajęcia, aby nie narażać innych. Nie każdy ma żelazną odporność. Skorzystaj z zajęć online, możesz je znaleźć na zaprzyjaźnionym portalu mantra.pl.
7. Ze względu na problemy zdrowotne nie mogę siedzieć „po turecku” – co wtedy?
Jeśli Twoje problemy zdrowotne czy warunki fizyczne uniemożliwiają Ci przyjęcie danej pozycji na zajęciach – możesz usiąść w najbardziej dla Ciebie komfortowy sposób. Jeśli potrzebujesz krzesło – zgłoś to przed zajęciami osobie prowadzącej. Zwykle mamy je dostępne, choć niekoniecznie są widoczne 🙂 W medytacji, którą proponujemy nie ma sztywnych zasad i reguł, siedzenie w określony sposób nie jest tu najistotniejszą rzeczą, a jedynie ułatwia czy wspomaga np. przepływ energii w ciele.
8. Jestem w ciąży. Czy mogę brać udział w spotkaniach?
Jeśli chodzi o zajęcia z medytacji oraz relaksacji nie ma co do tego przeciwwskazań. Wiele medytujących już wcześniej kobiet jest obecnie mamami 🙂 Z pewnością jest to również korzystne dla dziecka, którego oczekujesz.
Jeśli natomiast chodzi o zajęcia jogi – nie prowadzimy ich pod kątem ciąży.
Jeśli masz jakiekolwiek obawy co do uczestniczenia w spotkaniach, skonsultuj się ze swoim lekarzem.
9. Czy mogę przyjść z dzieckiem?
Jeśli chodzi o udział dzieci w spotkaniach – mogą one być na zajęciach pod warunkiem nie zakłócania ich przebiegu, nierozpraszania uwagi innych uczestników i pozostawania pod opieką rodziców/opiekunów podczas zajęć. Jeśli chcesz przyjść z dzieckiem, najbardziej odpowiednimi zajęciami będzie na początek Medytacja Kirtan. Na ten moment nie mamy w sali specjalnego kącika dla dzieci.
10. Czy jest dostępny parking przed budynkiem?
Nasze studio mieści się w kamienicy w ścisłym centrum miasta i nie ma tu osobnego parkingu. Parkowanie obowiązuje na okolicznych ulicach. Wokół jest Strefa Płatnego Parkowania „A”, płatna pon-sob – 6 zł/godz. w godz. 10:00-20:00. Ustawiając nawigację na „Biblioteka Kraków. Filia Nr 1” dotrzemy na parking przy ul. Dietla (wjazd od ul. Dietla), na którym za opłatą w parkomacie/aplikacji w miarę wolnych miejsc można zostawić samochód.
Komunikacja miejska – dojazd na przystanek „Starowiślna”.
Parking strzeżony – Starowiślna 13, Donimirski Pałac Pugetów
Jeśli przyjeżdżasz rowerem możesz przypiąć go wewnątrz kamienicy do barierki schodów. W kamienicy czy przed nią, nie ma specjalnych stanowisk rowerowych. Pozostawiasz sprzęt na własną odpowiedzialność.
11. Czy w lecie jest u Was bardzo gorąco?
Nie, nasza sala jest klimatyzowana.
12. Czy akceptujecie karty Multisport/Medicover?
Akceptujemy karty Medicover. Z pakietem Medicover możesz skorzystać z naszych następujących zajęć: pon o godz. 18.00, czw o godz. 18.00, niedz. o godz. 16.00. Sposób rejestracji Medicover sprawdzisz na tablicy informacyjnej po wejściu do lokalu.
*****
Nie ma odpowiedzi na Twoje pytania ? – dzwoń tel. 575 432 607 lub pisz śmiało na info@medytacjakrakow.pl 🙂