Czym jest stres?

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. W umiarkowanym nasileniu może działać pozytywnie – mobilizować siły organizmu, sprzyjać realizacji zadań, pobudzać i motywować do działania.

Współczesny sposób i tempo życia, a także nadmiar obowiązków i presja ze strony innych sprawiają jednak, że coraz częściej okazuje się on być negatywnym i nieprzyjemnym odczuciem. Życie w ciągłym stresie przestaje być czymś wyjątkowym. Staje się normą.

Jakie objawy powoduje stres?

Następstwem stresu są drażliwość, gniew, nerwowość, lęk, depresja, ciągła huśtawka nastrojów, agresja, zakłócony rytm snu, obniżona jakość pracy, a także często szkodzące zdrowiu nadmierne spożycie kofeiny czy innych używek i wiele innych symptomów. Być może sam doświadczasz wielu z nich. Niejednokrotnie w znacznym stopniu utrudniają one codzienne funkcjonowanie. W związku z tym, wiele osób szuka sposobu, by przerwać ten stan nieustannego niepokoju.

Warszaty redukcji stresu

Istnieją proste starożytne techniki relaksacyjno-medytacyjne, które systematycznie praktykowane, w znacznym stopniu pomagają złagodzić stres. Nie są one wynalazkiem ostatnich dziesięcioleci, lecz praktyką stosowaną od niepamiętnych czasów przez ludzi poszukujących wewnętrznego spokoju.

Pozwalają „stanąć z boku”, zdystansować się do codziennych spraw, przyjąć raczej postawę obserwatora swoich myśli i odczuć niż czucia się bezradnie wkręconym w ich wir.

Na spotkaniu weźmiesz udział w prowadzonej relaksacji (w pozycji leżącej na karimatach), dzięki której zredukujesz stres i nauczysz się dystansować do swoich myśli. Pomoże w tym również prosta medytacja z wykorzystaniem oddechu. Dzięki niej nauczysz się lepiej koncentrować i poprawisz wydolność układu oddechowego co sprzyja wzmacnianiu odporności.

Na koniec weźmiesz udział w przyjemnej muzycznej medytacji zwanej Kirtanem, która wypełni twój umysł pozytywnymi dźwiękami jogi, a serce transcendentalnym spokojem.

Kto wie, może w końcu odzyskasz wewnętrzny spokój? To jak, kiedy się widzimy? Wstęp wolny.

W programie:
– Prowadzona relaksacja ciała i umysłu
– Prosta medytacja oddechowa Gauranga
– Kirtan – wspólna medytacja muzyczna

KIEDY i GDZIE:
Poniedziałek 25.09.2023, godz. 18.00-19.00
Sala Studia Dźwięku Jogi, ul. Starowiślna 20/5

Uwagi dotyczące zajęć stacjonarnych :

  • Spotkania odbywają się w każdy czwarty poniedziałek miesiąca.
  • Nie trzeba wcześniej się zapisywać, wystarczy przyjść bezpośrednio na zajęcia.
  • Nie trzeba przynosić stroju na zmianę, wystarczy zwykłe luźne ubranie, takie, aby można było np. swobodnie usiąść po turecku czy wygodnie położyć się na karimacie.
  • Jeśli chcesz możesz przynieść swoją karimatę lub matę do yogi. Jeśli jej nie masz, możesz skorzystać z maty na miejscu.
  • Do sali medytacyjnej wchodzimy bez obuwia – dobrze jest mieć skarpety.
  • Wstęp nieodpłatny, wolne datki na utrzymanie sali przyjmowane są z wdzięcznością.

Masz pytania? Skontaktuj się:
info@medytacjakrakow.pl
tel. 575 432 607 (Joanna)