Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. W umiarkowanym nasileniu może działać pozytywnie – mobilizować siły organizmu, sprzyjać realizacji zadań, pobudzać i motywować do działania.

Współczesny sposób i tempo życia, a także nadmiar obowiązków i presja ze strony innych sprawiają jednak, że coraz częściej okazuje się on być negatywnym i nieprzyjemnym odczuciem. Życie w ciągłym stresie przestaje być czymś wyjątkowym. Staje się normą.

Następstwem stresu są drażliwość, gniew, nerwowość, lęk, depresja, ciągła huśtawka nastrojów, agresja, zakłócony rytm snu, obniżona jakość pracy, a także często szkodzące zdrowiu nadmierne spożycie kofeiny czy innych używek i wiele innych symptomów. Być może sam doświadczasz wielu z nich. Niejednokrotnie w znacznym stopniu utrudniają one codzienne funkcjonowanie. W związku z tym, wiele osób szuka sposobu, by przerwać ten stan nieustannego niepokoju.

Istnieją proste starożytne techniki relaksacyjno-medytacyjne, które systematycznie praktykowane, w znacznym stopniu pomagają złagodzić stres. Nie są one wynalazkiem ostatnich dziesięcioleci, lecz praktyką stosowaną od niepamiętnych czasów przez ludzi poszukujących wewnętrznego spokoju.

Pozwalają „stanąć z boku”, zdystansować się do codziennych spraw, przyjąć raczej postawę obserwatora swoich myśli i odczuć niż czucia się bezradnie wkręconym w ich wir.

Na spotkaniu weźmiesz udział w prowadzonej relaksacji (w pozycji leżącej na karimatach), dzięki której zredukujesz stres i nauczysz się dystansować do swoich myśli. Pomoże w tym również prosta medytacja z wykorzystaniem oddechu. Dzięki niej nauczysz się lepiej koncentrować i poprawisz wydolność układu oddechowego co sprzyja wzmacnianiu odporności.

Na koniec weźmiesz udział w przyjemnej muzycznej medytacji zwanej Kirtanem, która wypełni twój umysł pozytywnymi dźwiękami jogi, a serce transcendentalnym spokojem.

Kto wie, może w końcu odzyskasz wewnętrzny spokój? To jak, kiedy się widzimy? Wstęp wolny.

W programie:
Prowadzona relaksacja ciała i umysłu
Prosta medytacja oddechowa Gauranga
Kirtan – wspólna medytacja muzyczna

Kiedy i Gdzie:
poniedziałek, 25.03.2024 godz. 18:00 – 19:00
sala Studia Dźwięku Jogi, ul. Starowiślna 20/5, II piętro

Masz pytania? Skontaktuj się:
krakow@mantra.pl
tel. 575 432 607 (Joanna)