Techniki medytacji

Istnieje wiele technik medytacji. Jednak mistrzowie medytacji oraz starożytne pisma wedyjskie szczególnie polecają dla współczesnych, pełnych chaosu i niepokoju czasów, jedną z nich – bardzo prostą, a zarazem skuteczną MEDYTACJĘ Z MANTRĄ.

„Mantry”, nazywane też jogicznymi dźwiękami, są to transcendentalne wibracje dźwiękowe. „Man” oznacza w sanskrycie „umysł”, „tra” – „wznosić”. Mantra jest więc dźwiękiem, który wznosi nasz umysł ponad materialny wymiar, ponad troski i problemy dnia codziennego.

Mantry, mimo, iż pochodzą ze świata transcendencji, nie tracą w materialnym wymiarze swego duchowego potencjału. Wchodząc w kontakt z nimi nasze serce i umysł zostają oczyszczone i wypełnione głębokim spokojem i radością. Nie musisz mieć w nie wiary. Po prostu tak się dzieje.

To tak jak podczas brania prysznica – nie musisz mieć wiary, że mydło, którym się myjesz oczyszcza Twoje ciało. Jeśli masz „autoryzowany” środek czyszczący (czyli autentyczne mydło, a nie np. trochę błota) i go użyjesz, Twoje ciało się oczyści. Po prostu tak się dzieje i już ?

Podobnie z mantrą. Jeśli otrzymasz mantrę z linii sukcesji, od godnego wiary mistrza duchowego (a nie tzw. „mantrę” od np. duchowego szarlatana, który wymyślił ją dla materialnej korzyści 5 min przed zajęciami) i wejdziesz w kontakt z nią, doświadczysz korzyści w postaci oczyszczenia serca i umysłu, rozbudzenia duchowych potrzeb, ukojenia, głębokiej satysfakcji i in.

Poniżej możesz posłuchać lub obejrzeć medytację z mantrami (z linii sukcesji Brahma Sampradaya) zarówno indywidualną (japa joga oraz medytacja oddechowa) jak i w grupie. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z medytacją, nie obawiaj się, każda z tych technik jest prosta i będzie dla Ciebie odpowiednia.


Lubisz ankiety? Wypełnij anonimową ankietę, zajmie Ci ona dosłownie chwilunię ☕, a nam pomoże rozwijać stronę.


 Posłuchaj dźwięków jogi.

Techniki medytacji – Obejrzyj Nauka medytacji na koralach (japa joga)

Jak medytować? – Japa joga – Medytacja indywidualna na koralach medytacyjnych.

******

Techniki medytacji – Obejrzyj Nauka medytacji oddechowej

Jak medytować? – Medytacja indywidualna z oddechem i mantrą Gauranga

******

Techniki medytacji – Obejrzyj Medytacja grupowa KIRTAN

Jak medytować? – Kirtan – Medytacja w grupie