Live z Balakhilya das – Duchowa wartość Świąt Bożego Narodzenia
Facebook, 19 grudnia, niedziela godz. 11:15 – 12:45.
Wydarzenie on-line, będzie transmitowane na facebook.com/MedytacjaKrakow


Święta Bożego Narodzenia – tradycja

Święta Bożego Narodzenia, to czas kiedy często całą rodziną spotykamy się przy wigilijnym stole. To czas kiedy staramy się wybaczać innym i sami prosimy o wybaczenie. To czas kiedy dzielimy się opłatkiem, który jest symbolem przebaczenia i pojednania, znakiem i wyrazem przyjaźni i miłości, chęci bycia razem, życzenia innym tego co najlepsze.

Boże Narodzenie – co jest ważne?

Powinien być to również czas, kiedy pamiętamy o głównej postaci tych świąt – Panu Jezusie. Zastanawiamy się nad celem Jego pojawienia się na Ziemi, nad ponadczasową wartością Jego słów i nauk oraz nad Jego osobistym przykładem, jakim był i jest nadal dla wielu z nas.

Niestety, często w zakupowej pogoni, przygotowaniach do rodzinnych spotkań i sprzątaniu „na czas” gubimy tę refleksję. Zapominamy, kto tak naprawdę jest „bohaterem” tych Świąt. To tak, jakbyśmy zapomnieli o solenizancie w dniu jego święta. Jesteśmy tak skupieni na kupowaniu prezentów, przygotowaniu przyjęcia, gościach i całej tej otoczce, że kiedy już przychodzi czas na świętowanie, zapominamy czyje jest to święto i dla kogo to wszystko robimy. Główna postać gdzieś nam się zapodziewa, odchodzi w zapomnienie….

Jakie powinny być Święta Bożego Narodzenia?

Nie chcesz tracić prawdziwej wartości Świąt? Podłącz się do live. To nic nie kosztuje. Ten wykład będzie okazją do kontemplacji nad ich duchowym znaczeniem.

Nie byłeś na live? Obejrzyj teraz:

cz I facebook.com/MedytacjaKrakow/videos/442036130666508

cz II facebook.com/MedytacjaKrakow/videos/6738933346180900

Również w temacie: live „Jak modlił się Jezus”:

facebook.com/MedytacjaKrakow/videos/879585236072156