Live z Balakhilya das – „Medytacja, którą możesz zabrać wszędzie – Medytacja na koralach”
Facebook, 6 marca, niedziela godz. 11:00 – 12:30.
Wydarzenie on-line, będzie transmitowane na facebook.com/MedytacjaKrakow


O czym medytować?

Kiedy wyobrażamy sobie osobę która medytuje, to najczęściej myślimy o kimś, kto siedzi z zamkniętymi oczami (być może nawet w pozycji lotosu) i wygląda bardzo jogicznie ?‍♂️ ?. Może widząc taką osobę zastanawiamy się – o czym taka osoba myśli? A może nie myśli o niczym? Ale czy myślenie o niczym, nie jest też w dalszym ciągu myśleniem?? O czym więc powinno się medytować?

Niestety, dzisiaj nie odpowiemy na to ważne pytanie. Aby poznać odpowiedź zapraszamy na live!

Medytacja na koralach

Istnieje wiele różnych technik medytacji. Jedną z nich jest Japa joga, czyli medytacja na koralach.

Pomimo konieczności koncentracji, nie jest to technika wymagająca pozycji siedzącej. Można ją również praktykować w ruchu. Możesz medytować na spacerze, w podróży, czy na plaży.

Będziesz jedynie potrzebował korali do medytacji. Możesz je zrobić samodzielnie lub kupić. Korale składają się z 54 małych koralików oraz głównego korala zakończonego „pędzelkiem”. Stanowią one połowę oryginalnego sznura korali, który liczy 108 koralików (podobnie jak jest 108 głównych pism wedyjskich).

Korzyści z medytacji

Dzięki japa jodze czyli medytacji na koralach opanujesz umysł, poskromisz emocje, poprawisz zdolność koncentracji, a nade wszystko zyskasz źródło spokoju i schronienie przed niepewnością i zagrożeniami tego świata. Żaden inny spokój nie jest równy temu, pochodzącemu z medytacji.

Naucz się więc jak medytować na koralach ? i dodaj tą cenną praktykę do swojego życia – a na pewno nie pożałujesz!

Zapraszamy na live z Balakhliya das na fanpagu w niedzielę 6.03 o godz. 11.00.

p.s.

O medytacji na koralach przeczytasz również tutaj.

Korale do medytacji możesz kupić np. na allegro, przykładowo tutaj : tiny.cc/medytuj Możesz zaopatrzyć się w nie przed livem – łatwiej Ci wtedy będzie od razu zacząć praktykę.

Nie byłeś na live? Obejrzyj teraz: facebook.com/MedytacjaKrakow/videos/513748873655298