Live z Balakhilya das – „Pożądanie i gniew – nierozłączna para”
Facebook, 27 lutego, niedziela godz. 11:00 – 12:30.
Wydarzenie on-line, będzie transmitowane na facebook.com/MedytacjaKrakow


Skąd się bierze gniew?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, skąd pochodzi gniew? Jogiczna mądrość mówi, że kontemplując „obiekty”, służące zadowalaniu zmysłów rozwijamy do nich przywiązanie.

Tymi obiektami mogą być zarówno rzeczy jak i osoby. Np. może wciąż myślimy o nowym telefonie marki XY. Wyobrażamy sobie jak dobrze byłoby go mieć, jak fajnie byśmy się wtedy czuli i ile to rzeczy moglibyśmy zrobić posiadając go. Ta myśl wciąż nie daje nam spokoju.

Albo może np. chłopak, nie mający jeszcze żony, wciąż przygląda się pięknej dziewczynie z sąsiedztwa mając nadzieję na bliską relację z nią. Nie może przestać o niej myśleć.

Kontemplacja – przywiązanie – pożądanie – złość

Z takiej kontemplacji rodzi się przywiązanie. Wciąż myślisz o tej osobie lub o jakiejś rzeczy, pragniesz jej….

Przywiązanie ewoluuje w pożądanie, silne pragnienie cieszenia się. Następnie pojawia się złość. Wystarczy, że nie będziesz mógł spełnić swoich chęci… Telefon okaże się zbyt drogi, lub nawet go kupisz, ale nie będzie tak dobry jak myślałeś. A dziewczyna może nie będzie chciała na Ciebie spojrzeć lub odejdzie z innym…

Następstwem złości może być agresja. I tak się nakręca spirala gniewu…

Gniew i pożądanie to nierozłączna para.

Jak radzić sobie ze złością ?

Rozwiązaniem jest zrozumienie w jaki sposób się to wszystko dzieje oraz rozpoczęcie praktyki medytacji, która złagodzi i wyciszy rozgrzane emocje.

Jeśli więc chciałbyś się nauczyć jak kontrolować gniew i zahamować jego destrukcyjny wpływ dołącz do live z Balakhilya das. Dowiesz się więcej jak wznieść się ponad pożądanie, gniew i złość i opanować nadchodzące niszczące tsunami wzbierającej złości.

Zapraszamy na live na fanpagu w niedzielę 27.02 o 11.00.

Nie byłeś na live? Obejrzyj teraz: facebook.com/MedytacjaKrakow/videos/666878261132353