Jogiczny” styl życia – co to jest i na czym polega? Czy jest możliwe żyć w obecnych pełnych zabiegania i niepokoju czasach według zasad jogi?

Współcześnie joga często rozumiana jest jako tylko i wyłącznie zestaw ćwiczeń fizycznych. W rzeczywistości jest ona systemem obejmującym wszystkie dziedziny życia. Odnosi się zarówno do aspektów fizycznych, mentalnych, jak i, a raczej przede wszystkim, duchowych.

Jogiczny styl życia promuje dbanie o ciało i zdrowie. Hatha-joga powszechnie uważana jest za jeden z najbardziej korzystnych systemów ćwiczeń dla człowieka.

Zachęca również do przejścia na dietę wegetariańską, odnosząc się przy tym z szacunkiem do innych form życia. Zmiana ta nie tylko pozytywnie wpływa na utrzymanie dobrego zdrowia, ale także wznosi naszą świadomość, by stać się bardziej współczującą, empatyczną i działającą dla dobra innych osobą.

Codzienne praktykowanie medytacji to również integralna część tego stylu życia. Prosta, ale skuteczna medytacja z transcendentalnymi dźwiękami pomaga doświadczyć wewnętrznego spokoju i znacznie zmniejsza stres powodowany przez szybkie tempo życia. Rozwija również duchowo.

Podsumowując, stosując się do zasad jogi, możemy uniknąć wielu problemów wynikających z pośpiesznego, skupionego na sobie i skoncentrowanego na zadowalaniu zmysłów współczesnego trybu życia, prowadzącego do tak wielu chorób cywilizacyjnych.

Możemy lepiej zadbać zarówno o dobre samopoczucie fizyczne, równowagę emocjonalną, harmonijne relacje jak i rozwijać się duchowo. Jest to kompleksowe holistyczne podejście zapewniające równowagę na wszystkich poziomach.

Wspomnieliśmy tu zaledwie o kilku aspektach jogicznego stylu życia. Jeśli zainteresował Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej, m.in. od czego zacząć, jak stopniowo wprowadzać zmiany, dlaczego warto spróbować – zapraszamy na spotkanie!

Dołącz do tej jogicznej podróży i zmień swoje życie na lepsze!

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Kim jesteś? W stronę samopoznania”

Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenie obecności przez formularz, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

KIEDY i GDZIE:
Wtorek 23.04.2024 godz. 18:00-19:00
Studio Dźwięku Jogi, ul. Starowiślna 20/5

To spotkanie już się odbyło.

Uwagi dotyczące zajęć:

  • Prosimy o zgłoszenie obecności przez formularz, sms/tel lub mail. Po wysłaniu zgłoszenia przez formularz pojawi się informacja „Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało przyjęte!”, co oznacza, że zostałeś zapisany. Dzień przed zajęciami przyślemy Ci przypomnienie o spotkaniu.
  • Nie trzeba przynosić stroju na zmianę, wystarczy zwykłe luźne ubranie, takie, aby można było np. swobodnie usiąść po turecku. Nie trzeba również przynosić mat, kocy, poduszek itp.
  • Do sali medytacyjnej wchodzimy bez obuwia – dobrze jest mieć skarpety.
  • Wstęp nieodpłatny, wolne datki na utrzymanie sali przyjmujemy z wdzięcznością.  
  • Dopóki formularz jest dostępny istnieje możliwość zapisu.
  • Masz dodatkowe pytania? zadzwoń: tel. 575 432 607.