Live z Balakhilya das
Facebook, 20 lutego, niedziela godz. 11:00 – 12:30.
Wydarzenie on-line, będzie transmitowane na facebook.com/MedytacjaKrakow


Czy to depresja? – objawy depresji

Odczuwasz nieustanny smutek?

Nic Cię nie cieszy?

Nie masz chęci do życia?

Być może nęka Cię również ciągłe zmęczenie i apatia?

To tylko niektóre z symptomów mogących wskazywać na depresję. Jeśli przejściowo brak Ci energii, nie masz na nic ochoty i masz osłabioną koncentrację, jednak dość szybko wracasz do normalnych aktywności, to raczej nie ma powodu do niepokoju. Każdy kiedyś doświadcza przemęczenia i potrzebuje spokoju oraz chwili na regenerację.

Jeśli jednak objawy te ciągle się utrzymują czy wręcz nie możesz wyjść ze stanu przygnębienia, może oznaczać to, że cierpisz na depresję.

Depresja – pustka, której nie można wypełnić

Osoby z depresją zazwyczaj doświadczają uczucia pustki i zobojętnienia.

W związku z tym często są nierozumiane przez otoczenie, ponieważ nic ich nie cieszy i nie potrafią odnaleźć sensu w codziennych aktywnościach, a czasem i w dalszym życiu.

Istnieje jednakże uzasadnione wytłumaczenie doświadczania takiego stanu.

Żywa istota będąc z natury duchową iskrą potrzebuje duchowego pokarmu. I żadna ilość materialnych dóbr i doznań jej nie usatysfakcjonuje. Potrzebuje duchowej strawy, tak jak ryba wody.

Kiedy wyjmiesz rybę z wody, nie zadowoli się ona niczym, poza wodą, która jest jej naturalnym środowiskiem życia. Podobnie dusza, z natury niematerialna, musi wejść w kontakt z czymś, co jest tej samej natury, musi odnaleźć się w swoim naturalnym stanie.

Inaczej nie będzie szczęśliwa, a raczej nieustannie będzie doświadczać frustracji, próbując znaleźć radość i wypełnienie tam gdzie go nie ma. Próby przyjmowania schronienia w materialnych przedmiotach, związkach, ciałach, celach i ambicjach, innymi słowy próby przyjęcia schronienia w tym świecie, prędzej czy później zakończą się porażką.

Prawdziwa przyczyna depresji

Wielcy duchowi nauczyciele zwracają uwagę na to, że istnieje inna niż tylko materialna przyczyna stanu określanego mianem – depresji. Nie jest ona spowodowana wadliwym funkcjonowaniem mózgu.

Prawdziwą przyczyną jest odłączenie się od Źródła Szczęścia, które nie jest materialne.

Powinniśmy zrozumieć, kim jesteśmy. Zrealizować, że nie jesteśmy materialnym ciałem. Potrzebujemy wiedzy o sobie, o swoich rzeczywistych potrzebach, nie tylko o potrzebach ciała i umysłu.

To, co jest przeważnie widziane jako negatywne odczucie – cierpienie spowodowane depresjąmoże być w rzeczywistości początkiem. Jest jak otwarte drzwi. Może skłonić nas do wejścia w inny wymiar – duchowy świat – tam, gdzie jest prawdziwe schronienie: gdzie jest prawdziwa miłość, gdzie jest prawdziwa przyjaźń, bezpieczeństwo, prawdziwy cel i znaczenie naszego życia.

Jeśli więc cierpisz z powodu depresji, nie załamuj się, jest dla Ciebie wyjście z tej sytuacji, koniecznie dołącz do niedzielnego live z Balakhilya das i dowiedz się jakie są prawdziwe przyczyny i rozwiązanie problemu depresji. Zapraszamy na live na fanpagu w niedzielę 20.02 o 11.00.

Nie byłeś na live? Obejrzyj teraz: facebook.com/MedytacjaKrakow/videos/329998939062588