Live z Balakhilya das – JESTEŚ DIAMENTEM. ODKRYWANIE WŁASNEJ WARTOŚCI
Fb, 15 sierpnia, niedziela godz. 12:15 – 13:45.
Wydarzenie on-line, będzie transmitowane na facebook.com/MedytacjaKrakow


Kiedy myślisz o poczuciu własnej wartości, co przychodzi Ci do głowy?

W dzisiejszym nowoczesnym, opartym o wartości materialne społeczeństwie zazwyczaj wartość osoby szacuje się w oparciu o cechy cielesne i status materialny.

Cechy cielesne

Większość osób identyfikuje się ze swoim fizycznym ciałem i dlatego określa swoją wartość w oparciu o ciało – o jego piękno, o jego siłę, o jego posiadłości itd. Jeśli więc czyjeś ciało naprawdę dobrze wygląda, ma doskonały kształt, to taka osoba myśli: „Jestem wartościową osobą”. Jeśli natomiast czyjaś twarz nie jest zbyt piękna i ciało wygląda tak, jakby nic nie było na swoim miejscu, to wówczas ktoś taki myśli, że nie jest zbyt wartościowy.

Majątek i status zawodowy

Oprócz fizycznego piękna naszą „wartość” określa również poziom zamożności oraz status zawodowy. Wiele osób sądzi, że sposobem na to, aby czuć się wartościowym jest posiadanie materialnych bogactw. „Jestem KIMŚ, mam dwa domy, 400 tysięcy złotych na koncie w banku i nowy samochód”.

A ubożsi mówią: „Nie mam żadnej wartości. Wynajmuję kawalerkę. Mam rower i prawie puste konto w banku”. Taki ktoś ma niskie poczucie własnej wartości, a osoba kto posiada więcej, ma wysokie poczucie własnej wartości.

Według powyższego rozumowania, aby rozwinąć poczucie własnej wartości wystarczy poprawić swój wygląd albo status materialny. Ale czy rzeczywiście coś się wtedy zmieni?

Prawdziwe poczucie własnej wartości oparte jest na samorealizacji.

Należy zrozumieć: „Aham brahmasmi – jestem duszą, jestem integralną cząstką Najwyższej Duszy. Nie jestem ciałem, które posiadam. Moja wartość powiązana jest z moją prawdziwą tożsamością, z moją istotą, która jest duchowa a nie materialna. Jako duchowa iskierka jesteśmy jak diament, nasza wartość jest niezwykła i wyjątkowa. To jest samorealizacja. Poczucie mojej wartości musi być na tym oparte. Prawdziwe poczucie własnej wartości jest oparte na prawdziwej samorealizacji.

Aby naprawdę czuć swoją wartość i ją zrozumieć – potrzebujemy samorealizacji. Samorealizacja, czyli zrozumienie swojej prawdziwej natury, tego kim jesteśmy, prowadzi do poznania rzeczywistej własnej wartości.

Odkryj swoją prawdziwą wartość.

Zapraszamy na live z Balakhilya das!

Obejrzyj teraz: facebook.com/medytacja/videos/679713569651939