Live z Balakhilya das
Facebook, 3 października, niedziela godz. 12:15 – 13:45.
Wydarzenie on-line, będzie transmitowane na facebook.com/MedytacjaKrakow

Jaka jest Twoja dieta?

Czy Twoja dieta wspiera Twoje zdrowie? Jeśli tak, to super! A jeśli niekoniecznie, to być może myślisz o zmianie stylu odżywiania? Może zastanawiasz się co zrobić by odzyskać lub zachować zdrowie? Może chciałbyś też schudnąć i wyglądać fit bez męczących ćwiczeń? I przy okazji zadbać o środowisko, w którym żyjesz?

Wegetarianizm – korzyści

Wegetariański sposób żywienia może pomóc Ci osiągnąć wszystkie powyższe benefity. A Światowy Dzień Wegetarianizmu 2021, obchodzony corocznie 1 października, od 1977r. kiedy to został ustanowiony przez Międzynarodową Unię Wegetariańską, to świetna okazja by zacząć przygodę z tą dietą! Jeśli zastanawiasz się czy warto, to posłuchaj!

Wegetarianizm zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, cukrzycy, otyłości i chorób nowotworowych.

Pomaga zachować zdrowy wygląd i szczupłą sylwetkę. Wg badań australijskich naukowców różnica wynosi nawet do pięciu punktów w skali BMI. Osoby regularnie spożywające warzywa, owoce i rośliny strączkowe są w mniejszym stopniu narażone na wystąpienie udaru mózgu, nadciśnienia oraz chorób oczu takich jak zaćma. Dieta wykluczająca całkowicie mięso, zawierająca natomiast dużo warzyw i owoców, potrafi cofnąć zaistniałe zmiany miażdżycowe i hamuje postęp choroby, bez stosowania leków.

Poza tym, będąc wege robisz coś dobrego nie tylko dla siebie, ale i dla czworonożnych braci i dla całej naszej planety. Bo to właśnie masowa produkcja mięsa jest przyczyną ogromnej eksploatacji środowiska.

Wegetarianizm – zagrożenia?

Obawiasz się niedoborów, anemii, osłabienia? W skrócie powiemy Ci – nie ma się czego bać! Mitem jest stwierdzenie, że wegetariańska dieta jest niewystarczająca. Zauważ, że nawet w piramidach żywienia przedstawiających zalecany sposób odżywiania, to warzywa, owoce i rośliny strączkowe są podstawą zdrowego stylu życia i ich udział zawsze warto zwiększać na swoim talerzu. Dieta wegetariańska może być bardzo urozmaicona. Stoły roślinożerców uginają się od różnorodnych, aromatycznych, smacznych, odżywczych, świeżych, pełnych mocy potraw.

Światowy Dzień Wegetarianizmu inspiracją.

Świętuj z nami Światowy Dzień Wegetarianizmu 2021! Zacznij być wege małymi kroczkami – choćby od jednego dnia, a potem może od tygodnia. Na świecie, z każdym rokiem, przybywa wegetarian i wegan – bo okazuje się, że warto w ten właśnie sposób zainwestować w zdrowie swoje i najbliższych!

Poznaj niezliczone korzyści płynące z wegetarianizmu! Serdecznie zapraszamy na live z Balakhilya das!

Obejrzyj teraz: facebook.com/medytacja/videos/601652464541204

Write A Comment