Światowy Dzień Wegetarianizmu to święto obchodzone corocznie 1 października, ustanowione w 1977 przez Międzynarodową Unię Wegetariańską.

Celem tego dnia jest promocja wegetarianizmu, informowanie o korzyściach zdrowotnych, związanych z byciem wege, a także kampanie uświadamiające dotyczące traktowania zwierząt i ochrony środowiska.

My też świętujemy! Przyłączcie się do nas!

Korzyści z bycia wegetarianinem jest cała masa, ale postaramy się przedstawić Wam pewne fakty, które mogą zaskoczyć niejedną osobę.

Razem z portalem Mantra.pl Przygotowaliśmy dla Was super ciekawe prelekcje, a także praktyczne pokazy gotowania z super przepisami.

Bądźcie z nami w najbliższą sobotę 3.10 na facebook.com/MedytacjaKrakow

W programie:

Sobota 3.10.2020, zapraszamy na 2 wege bloki.

Blok poranny

10.00 – 11.00 – Zaskakujące efekty bycia wegetarianinem. Prelekcję poprowadzi Łukasz – biegacz długodystansowy
11.00 – 12.30 – Pomysł na Pyszną Wege Sobotę. Do swojej kuchni zaprasza Jola

Obejrzyj : facebook.com/medytacja/videos/731067594418265

Blok wieczorny

18.00 – 19.00 – Wyższe aspekty wegetarianizmu. Nie samych chlebem żyje człowiek. Prelekcję poprowadzi Kamila.
19.00 – 20.30 – Ajurwedyjska Kuchnia Jogina, czyli Dorota gotuje.

Obejrzyj : facebook.com/medytacja/videos/668760434017608

Serdecznie zapraszamy!

O prowadzących:

Łukasz : Wegetarianin od 25 lat. W młodszych latach poświęcony karate Kyokushin, teraz bardziej triathlonista amator – pływa, jeździ i biega na dystansach do 1/2 Ironmena – 1,9 km pływania, 90 km roweru, 21,1 km biegu. Ostatnio dla urozmaicenia testuje nartorolki i wspinaczkę skałkową jako elementy treningu. A na dodatek jest programistą.

Jola : Wegetarianka z 30 letnim stażem, mama dorosłych już synów, którzy wyrośli jak dęby, na samych warzywkach. Tropicielka wszelkich wege nowości oraz roślinnych zamienników tradycyjnych dań. Z chęcią poznałaby tych, którzy wymyślili aquafabę czy ser z ziemniaka, by przyznać im “kulinarnego Oscara”. Od wielu lat dzieli się swoimi umiejętnościami na warsztatach kulinarnych organizowanych przy studiach jogi oraz ośrodkach medytacji.

Kamila : Zapalona fanka medytacji. Cechuje ją wielki entuzjazm, pozytywne nastawienie, życzliwość do świata i ludzi oraz ogromna chęć dzielenia się z innymi – to jest właśnie Kamila. Na co dzień wraz z mężem prowadzą zajęcia z medytacji w Centrum Medytacji w Łodzi.

Dorota : Założycielka Yoga Life Club w Koszalinie. Jest dietetykiem zorientowanym na ajurwedyjske, holistyczne podejście do człowieka. Ajurweda jest jej wielką pasją. Organizuje warsztaty zdrowego odżywiania, oczyszczania i wzmacniania organizmu, terapii ajurwedyjskich w całym kraju. Współorganizuje zdrowotne weekendy Ayu Wellness.